Terug

Deel deze pagina:

Voorbeschouwing: FC Groningen - Roda JC

Door 0 reacties

FC Groningen moet zaterdagavond aantreden tegen Roda JC, thuis in de Euroborg. Voor de FC de ultieme mogelijkheid in te lopen op de clubs die boven de FC staan, want die hebben (met uizondering van Twente) een extra Champions League of UEFA Cup wedstrijd in de benen. De wedstrijd is altijd doelpuntrijk, één keer werd het 4-4 en 3-5.


FC Groningen
De Trots van het Noorden maakt dus een goede kans op de winst, zeker nadat de FC weer wat zelfvertrouwen getankt heeft door met 2-1 te winnen van Excelsior. Zeker is dat Erik Nevland weer op stoom is, de Noor presteert goed en maakte tegen Excelsior 2 doelpunten. Levchenko doet het nog steeds het beste van de selectie, met 5 doelpunten.

Roda JC
Roda JC begon het seizoen zeer goed met vaak 3 punten als bonus, ook tegen het gevreesde Ajax. De laatste tijd gaat het echter wat minder met het team van Huub Stevens. Toch heeft Cissé er al veel raak weten te schieten. Hij is daarmee de clubtopscoorder. Roda zal vol voor de winst gaan, omdat ook zij een stuk kunnen klimmen met 3 punten.

De trainers
Ron Jans:“Het is een ploeg die er in vergelijking met vorig jaar individueel misschien niet op vooruit gegaan is, maar wel meer een team geworden is. Er is een aantal spelers vertrokken die misschien geen gunstige werking hebben op het teambelang voor de lange termijn. Met trainers als Stevens en Atteveld staan strijd en inzet hoog in het vaandel, maar ook georganiseerd en compact spelen en zeker ook eruit durven komen.”

Huub Stevens:“Groningen vormt een vast geheel en hoewel ze een paar spelers kwijt zijn geraakt, hebben ze het grootste gedeelte van de groep weten te behouden. Er zijn vastigheden binnen de ploeg, terwijl wij nog aan het bouwen zijn. Wij moeten vanaf nu elk seizoen weer stappen zetten. Ik heb geen idee wat voor wedstrijd het zal worden. Ik ben ook nog niet eerder in Euroborg geweest. Wat ik begrepen en gezien heb, moet de sfeer er iedere wedstrijd fantastisch zijn.”

Statistieken (met dank aan fcgstats.nl)
De wedstrijd werd 25 keer eerder gespeeld, waarvan er 8 keer gewonnen werd, maar ook 8 keer verloren. 9 keer werd het gelijk. 4-0 was de grootste winst, 4-1 het grootste verlies. Grootste uitslag was 3-5 en 4-4.

Opstellingen
FC Groningen:
Roorda; Silva, Kruiswijk, Sankoh en Van der Linden; Seedorf, Lindgren, Cornelisse, Levchenko, Nevland en Suarez.

Roda JC:
Kujovic; Saeijs, Kah, de Jong, de Fauw; Meeuwis, Bodor, Augustien; Ramzi, Oper en Cissé.
Reacties:
U moet eerst inloggen of registreren om een reactie te plaatsen!