Vertrek Stef Nijland lijkt aanstaande (update)
FC Groningen heeft dit weekeinde een dermate serieus bod op Stef Nijland gekregen dat de club ernstig rekening houdt met het vertrek van de 20-jarge zoon van onze directeur Hans Nijland. De naam van de club mag FC Groningen nog niet naar buiten brengen, maar volgens het PSV-forum gaat het om de landskampioen uit Eindhoven.
UPDATE 25 augustus: Het Dagblad van het Noorden meldt vanmorgen dat het inderdaad om PSV gaat. De clubs zijn er inmiddels uit. De aanvaller vertrok zondagavond na de Open Dag richting de Eindhovense club voor contractsonderhandelingen over een vier-of vijfjarig contract. Met de transfer is een bedrag van vier miljoen euro gemoeid incl. een doorverkoop-clausule, aldus Veldmate. Hiermee zou Nijland na $uarez (7,5 mln) de duurste transfer uit de geschiedenis van de FC worden die zelfs die van Marcus Berg en Femi overtreft. Nijland Sr. was niet betrokken bij de onderhandelingen.
FC Groningen meldt op haar site het volgende:
De verwachting is dat maandag of dinsdag meer duidelijk zal worden over een eventuele transfer van Nijland. De 20-jarige aanvaller heeft in Euroborg nog een doorlopende verbintenis tot 2012. Er staat geen gelimiteerd bedrag in Nijlands contract.
Stefan Nijland brak afgelopen seizoen door in de eerste selectie van trainer Ron Jans. De in Hoogezand geboren aanvaller kwam tot 23 competitiewedstrijden, waarin hij vier keer scoorde.
FC Groningen houdt ernstig rekening met een vertrek van Nijland. De club heeft tot en met 31 augustus de tijd om de selectie desgewenst aan te vullen.
Na Ajax is (naar verluidt) PSV de tweede club die zich meldt voor onze jonge vriend. De Amsterdammers dachten Stef in de winterstop doodleuk op te kunnen halen voor een slordige 2,5 miljoen euro nadat ze kort daarvoor ook al Silva en Lindgren hadden binnengehengeld, maar Nijland Jr. reageerde op de best denkbare manier - hij verlengde zijn contract met FC Groningen. Deze verlenging kon nu wel eens veel geld waard blijken te zijn.
NB
Het bericht op de site van FC Groningen is op z'n minst opmerkelijk te noemen. Nog nooit werd over onderhandelingen bericht voordat een deal beklonken was. Ik stel deze openheid op prijs, maar welke reden zal erachter schuilen? En wat zullen de diepere achtergronden zijn van het melden dat er geen gelimiteerde transfersom in Stefs contract is opgenomen? Interessant!