Play-offs: Voorbeschouwing FC Utrecht - FC Groningen
We zijn nog meer net bekomen van de wedstrijd tegen Sparta, of de volgende wedstrijd staat alweer voor de deur. Donderavond speelt de FC namelijk haar eerste wedstrijd in de play-offs, tegen FC Utrecht. We hebben goede ervaringen met Utrecht in de play-offs maar dat geeft natuurlijk geen garanties. Dé FC zal proberen om te stunten in Utrecht, in ieder geval één keer scoren. Dan kan het zondag thuis afgemaakt worden om zo de finale weer te bereiken. Er wordt donderdag in Stadion Galgenwaard om 20:00 uur begonnen onder leiding van scheidsrechter Kuipers.
Hoe we er dan toch nog kwamen
Halverwege het seizoen zag het er allemaal niet al te best uit. Het leek een dramatisch seizoen te worden in het rechter rijtje. Maar dat lot hebben we weten te voorkomen. Iets wat onze buren niet lukte. De selectie is door al het vuurwerk helemaal opgevrolijkt en dankzij een succesvol trainingskamp is FC Groningen met frisse moet aan de tweede seizoenshelft begonnen. En dat was te merken. Want al op 7 maart had de FC ruim het dubbele aantal punten ten opzichte van de winterstop. Natuurlijk kon niet alles gewonnen worden, maar de ploeg bleef sterk spelen, hield zelfvertrouwen en haalde uiteindelijk een knappe achtste plaats binnen. Een positie die uiteraard recht gaf voor deelname aan de play-offs.
Die beslissing viel pas kort geleden. Afgelopen zondag in de laatste competitiewedstrijd thuis tegen Sparta. De Rotterdammers zijn geen enkel moment in hun spel gekomen en zo was de FC de gehele wedstrijd de betere partij. De eerste goal viel binnen twintig minuten uit een goede voorzet van de teruggekeerde Fredrik Stenman die goed binnen werd gekopt door Koen van de Laak. Al stond het lange tijd ‘slechts’ 1-0, toch is er nooit het gevoel geweest dat het nog mis kon gaan. Direct na rust werd de wedstrijd al beslist door Tim Matavz die knap door de Rotterdamse defensie slalomde en rustig binnen schoot. Niet lang daarna kon Fredrik Stenman de 3-0 binnen tikken omdat hij bij een afvallende bal het scherpst was van iedereen. Omdat er niet echt doorgedrukt werd aan het einde, wist Sparta er in de 70e minuut ook nog eentje in te prikken. Waarop een oorverdovend applaus volgde van die grote meegereisde Sparta -aanhang.
Horde 1: FC Utrecht
Wederom wist FC Groningen zich dus te plaatsen voor de play-offs. De Groningers hebben nog geen editie van ‘het toetje van de Eredivisie’ gemist. En wederom is FC Utrecht de tegenstander. Voor de vierde maal alweer. En dat komt ons niet slecht uit. Natuurlijk doen we niet aan onderschatting, maar met FC Utrecht hebben we glansrijke ervaringen in de play-offs. Want alle voorgaande keren werden de Utrechters redelijk kansloos gelaten door onze groen-witten. Statistisch gezien is FC Utrecht eigenlijk nu al uitgeschakeld. Maar helaas geeft het verleden geen garanties voor de toekomst. Er zal dus weer gestreden moeten worden voor die finaleplaats. Die overigens alle voorgaande edities binnen werd gehaald.
De vorm van FC Utrecht heeft zich eigenlijk tegenovergesteld ontwikkeld dan die van FC Groningen. Utrecht kende een vlammende competitiestart, maar de tweede seizoenshelft was iets minder imponerend. Vandaar dat er uiteindelijk ook niet zoveel verschil zal tussen beide ploegen in de competitie. Onlangs troffen beide ploegen elkaar nog in de competitie, ook in de Galgenwaard. Toen werd het 1-1. De Groningers speelden helemaal niet slecht, verdedigend en vooral op het middenveld stond het goed. Alleen voorin konden geen echt grote kansen worden gecreëerd. Dat zal morgen beter moeten. Want een uitgoal is eigenlijk een must-have in de play-offs.
Zelfde achttien, andere elf
Ron Jans kan donderdag over dezelfde selectie beschikken als afgelopen zondag. Toch kiest hij voor een iets gewijzigde opstelling. En dat is niet zo raar. Leandro Bacuna wordt dit keer namelijk aan de kant gehouden. Geen verrassing. Bacuna kende een flitsende start bij de eerste selectie en eiste gelijk een basisplaats op, maar de laatste tijd kent hij toch een terugval. Helemaal niet zo gek voor zo’n jonge speler, maar je moet als coach dan wel even een beslissing nemen. En aangezien Nicklas Pedersen weer helemaal fit is verklaard begint hij in de basis naast topscorer Tim Matavz.
Dit betekend ten opzichte van zondag dat Goran Lovre weer terugzakt naar het middenveld. Dit keer weer op ‘tien’. Voor de rest blijft de opstelling ongewijzigd. En aangezien het tegen Sparta gewoon goed stond is er ook geen aanleiding om het hele team overhoop te gooien. De opstelling:
Matavz – Pedersen
Lovre
Enevoldsen – Van de Laak
Sparv
Stenman – Granqvist – Sankoh – Blind
Luciano
Er kan natuurlijk altijd nog wat op het laatste moment gebeuren, maar laten we daar maar niet vanuit gaan. En gezegd moet worden dat dit een prima opstelling is. Toch mooi dat we ondanks al die blessures nog met zo’n elftal aan kunnen treden. Ik heb wel vertrouwen in deze opstelling en kan hier zeker wel moed uit putten.
Eerste stap naar de Grote Markt en Europa!
In deze uitwedstrijd zal zoals bekend nog niks definitief beslist worden, maar er kan natuurlijk een goede uitgangspositie gecreëerd worden in de aanloop naar de beslissende wedstrijd zondag in onze Euroborg. Stiekem zal er wel geloerd worden op een uitoverwinning. En die kans lijkt me niet eens zo klein. Maar ook met een gelijkspel mogen we tevreden en met vertrouwen terug naar Groningen reizen. Hopelijk beseffen nog veel supporters wat er op het spel staat en komen onze FC steunen in Utrecht! FC Groningen heeft er in ieder geval alles aan gedaan om het uitvak zo vol mogelijk te krijgen, door de toegangskaartjes gratis te hebben gemaakt en diverse andere supportersvriendelijke zaken zijn geregeld voor de uitsupporters. Helaas wilden de plaatselijke gezaghebbers in Utrecht niet meewerken aan een autocombi, want dan was er toch een stuk meer animo geweest. Ik zal er zeker weten bij zijn, en zal na terugkomst in Groningen aan het werk gaan voor een mooi verslag. Het wordt een latertje.
Hopelijk ondersteunen de mensen die wel meegaan hun ploeg tot het uiterste en kan er een punt of drie mee terug naar Groningen worden genomen. We kunnen het!
Come on FC!