Groningen overwoog een vervanger voor De Roover te halen
In het programma ‘Sport om Toavel’ op TV Noord nam presentator Frederick Stokker gisteravond Manager technische zaken Henk Veldmate onder vuur. Hij stelde een aantal interessante vragen over de situatie bij FC Groningen op dit moment, op het gebied van de selectie.
Op de vraag of er iets moet gebeuren in de winterstop antwoordde Veldmate: “Op dit moment hebben we geen plannen om iets te laten gebeuren.” Ze zijn dus niet van plan om erg actief te gaan in de winterstop. Er is over nagedacht om een vervanger te halen voor Sepp de Roover, die vorige week zwaar geblesseerd raakte, maar de financiële middelen zijn er simpelweg niet voor. FC Groningen heeft dus geen plannen om de selectie te gaan versterken. Ron Jans laat tegenover het DVHN weten dat hij graag een vervanger voor Sepp ziet komen. “Ik denk wel dat als we willen presteren, dat je uit moet kijken dat je niet met te weinig mensen komt te zitten. Maar wat ik heb begrepen is het niet zo dat er heel veel geld voor is”. Duidelijke woorden dus, de trainer ziet graag een vervanger komen voor de aanstaande vader Sepp de Roover, maar beseft dat dit nu (nog) niet mogelijk is. Helaas.
Er wordt dus gehoopt dat Gonzalo Garcia deze winter opgehaald wordt door een club, zodat er weer wat geld beschikbaar komt. Eerder dit seizoen gaf Ron Jans aan dat hij Gonzalo Garcia eigenlijk niet meer nodig heeft, en dat hij dus wel mag vertrekken. Volgens Veldmate is er nog geen interesse getoond in de Spanjaard. Henk Veldmate wilde geen uitspraak doen op de vraag of Garcia transfervrij weg mag. Maar het is natuurlijk logisch dat Groningen graag wat centen wil innen voor de technicus.