Terug

Deel deze pagina:

MATCHDAY! FC Groningen - Ajax

Door Daan Schiphorst 26 reacties

Het is weer matchday! Om 16:30 de thuiswedstrijd tegen Ajax. Een toch ietsje meer beladen wedstrijd dan Ajax thuis van vorig seizoen, waar de Amsterdammers het kampioenschap voorbij zagen glippen door een late gelijkmaker en tevens de eerste goal in de carrière van Thijmen Blokzijl.

Ajax thuis zal voor veel supporters van de FC toch altijd wat specialer aanvoelen dan de gemiddelde wedstrijd en hoe graag ze ook zeggen in de hoofdstad dat het vanuit ons eenzeidig is is dat na vorig seizoen toch wel anders.

Na een late goal van Volendam vorig weekend verloor Groningen wel de zesde wedstrijd op rij, maar dat was niet de enige klap die we vingen die pot. Ook raakte Stije Resink geblesseerd en ligt hij er erg lang uit. Een enorme klap om een belangrijke speler te verliezen maar daar boven nog veel zuurder voor hemzelf. Door deze blessure zal Travis Hernes zijn basisdebuut gaan maken voor onze FC. Resink is niet de echter niet de enige afwezige ook Taha mist door een schorsing die hij opliep tegen Volendam nadat hij al een tijdje op scherp stond. Ook is het nog maar de vraag of veelbesproken talent Metu bij de selectie kan zitten. Wel keert Tika de Jonge terug na een blessure en zal hij op de bank zitten! Door de afwezigen zal de basiself waarschijnlijk bestaan uit: 

                    Willumsson

schreuders    van Bergen     Van der Werff 

           Hernes           Land

Peersman  Janse     Blokzijl    Mercera

                    Vaessen


AlAl met al zal het toch een beladen wedstrijd worden. Voor FC is het vooral te hopen dat ze een resultaat zullen pakken in deze pot en niet het negatieve record van vorig seizoen en het laatste seizoen van Buijs evenaren. 

Om 16:30 wordt er in Euroborg afgetrapt.

COME ON FC!

Reacties:
campesino07-03-2026 om 08:41

Bij het zien van deze opstelling zie je meten waar de schoen wringt. Nul, nul creatifiteit en een veels te licht middenveld. En je kunt de schuld niet aan blessures en schorsingen geven, want zoveel hebben ze daar nu ook niet van gehad. Maar in de winterstop heeft groningen/ allach openlijk gefaald!! Je wist van de lange blessure van Tika en waar volendam wel versterking haalde , liet groningen het na Bacuna te halen. Hetzelfde geld voor een creatieve vleugelspeler. Als taha niet meedoet is de meest creatieve speler.......???? Zeg het maar, ik zie hem niet.

De Bal is rond en AJAX is ook niet best, maar de bal moet wel heel raar rollen, Wil groningen met punten van het veld stappen.

no guts no glory07-03-2026 om 16:08

Bacuna zit bij Volendam ook op de bank 

HermanBadkuip07-03-2026 om 08:52

Heb er alle vertrouwen in dat FC Groningen vanmiddag een resultaat kan pakken tegen dit wisselvallige Ajax....natúúrlijk gaan wij onze aanvoerder Stije Resink én de bijna herstelde Tika de Jonge enorm missen op het middenveld. Maar dat biedt ook weer perspectieven voor hun invallers Tygo Land en Travis Hernes. Zij moeten in deze wedstrijd laten zien wat ze waard zijn! Na zes ongelukkige nederlagen komt de broodnodige overwinning steeds dichterbij. Laat 't dan op zaterdag 7 maart maar gebeuren in een wederom uitverkochte Euroborg met de steun van alle thuissupporters! Wens iedereen een geweldige wedstrijd met veel goals en met een enorme strijdlust van onze youngsters. Als de mannen van Lukkien nog iets van het seizoen willen maken, moet het vanmiddag gaan gebeuren! Forza FC GRUNN, kop d'r veur en scoren! 

marcelfcg07-03-2026 om 09:15

Hoelang gaat Lukkien Land nog de hand boven het hoofd houden. Die junior bakt er wekelijks helemaal niets van en komt niet verder dan de spelverdeler te acteren met zijn drukke gebaartjes.

Schreuder op het middenveld met Hernes en Metu op linksbuiten.

HermanBadkuip07-03-2026 om 09:32

Denk niet dat Ryan Metu gaat spelen tegen Ajax, verliet de training van gisteren voortijdig (té zwaar belast de laatste weken?).....Door de afwezigheid van Younes Taha speelt Jorg Schreuders op de vleugels.....Zou zélf ook kiezen voor Schreuders en Hernes op het middenveld, Thom van Bergen op de vleugels én twee spitsen met Oskar Zawada en Binnie Willumsson....(4-4-2 opstelling :  Vaessen op doel, Mercera-Blokzijl-Janse-Peersman achterin, middenveld met van Bergen-Schreuders-Hernes en van der Werff én twee spitsen met Zawada en Willumsson)

 

grunn196707-03-2026 om 14:38

Helemaal met je eens, ik vind land de meest overschatte speler, bakt er helemaal niks van. Voor de winterstop lag hij maar te janken dat hij niet speelde. Mag de veters nog niet eens strikken van Stije en Tika.  Ik snap niet wat PSV in hem ziet, typische kkd voetballer. 

TirolBeuk07-03-2026 om 10:08

Erg positief ,waar baseer je een goede uitslag op????, net als vroeger tegen de mindere clubs alle punten laten liggen en dan nu met een gehavend elftal wonderen verwachten . Ik hoop op een mooie pot met een thuis overwinning , maar vrees het ergste ????

ChiChi07-03-2026 om 11:05

Herman is altijd een optimist, maar niet vaak een realist.

Ik hoop op 1-1, maar ik denk 1-3

Boerentrien07-03-2026 om 11:34

Ik verwacht niet, dat we een resultaat halen vanmiddag, nu er 2 sterkhouders ontbreken. Tika de Jonge moet eerst weer wedstrijdritme opdoen. Hoe dan ook, vol achter de ploeg blijven staan en nu meer dan ooit de 13e man zijn! De punten komen heus wel weer. Heel leuk trouwens, dat Jenning de Boo in de rust wordt gehuldigd. 

grunn196707-03-2026 om 14:47

Middenveld is erg matig vanmiddag en met de conclusie dat de FC geen doelpunt kan maken zal lastig worden. 

Volgende week wordt cruciaal, als je die verliest dan zal het echt degradatie voetbal worden. Ik hoop dat lukkien wakker wordt en op punten gaat voetballen. Nog 4 punten nodig. 

Jammer dat het 2de seizoen helft zo zwaar tegenvalt.

Heiky07-03-2026 om 15:01

Nou ja je weet het nooit. Iets met een koe en een haas. Wat Ajax vorig weekend tegen Zwolle op de mat legde was natuurlijk waardeloos. Dus daar kun je nog enige hoop uit putten. Maar in het verleden is gebleken dat de FC een prima medicijn is tegen zwalkende ploegen dus vrees dat er nauwelijks of geen resultaat geboekt wordt. Overigens eens over Land: die is tamelijk overhyped. Zal bij terugkeer ook niet veel aan spelen toekomen bij PSV. Als ie hier het niveau al niet haalt...

Oeleoptak07-03-2026 om 17:25

1-1 bij rust. 
gaat redelijk. Niet teveel achteruit lopen please. En speel eens wat vaker vooruit. Willumsson zal toch wel ooit eens een bal goed aannemen. Die valt voetballend steeds zwaar tegen. En Mercera moet niet bij de achterlijn een mannetje willen passeren. Ging ook bijna fout. 

Oeleoptak07-03-2026 om 17:55

1-1 bij rust. 
gaat redelijk. Niet teveel achteruit lopen please. En speel eens wat vaker vooruit. Willumsson zal toch wel ooit eens een bal goed aannemen. Die valt voetballend steeds zwaar tegen. En Mercera moet niet bij de achterlijn een mannetje willen passeren. Ging ook bijna fout. 
vind Hernes niet zo gek, m'n aanvallend niet. 

Oeleoptak07-03-2026 om 17:57

2-1 Zawada!!!!

Oeleoptak07-03-2026 om 18:03

3-1 Zawada!!! Wie zegt dat we geen spits hebben!!!!

Best wel bizar dat Lukkien hem min of meer gedwongen moet opstellen en dat hij ws de gevierde man wordt!!!!

Heiky07-03-2026 om 18:16

Wat gebeurt hier mensen? Ajax wordt volledig weggespeeld! Nu kan het ineens wel? Wanneer je het het minst verwacht?

campesino07-03-2026 om 18:57

Mooi man!!

appie happie07-03-2026 om 19:03

Land speelde een goede wedstrijd,Blokzijl en Jansse ook erg goed...

Zawada is los...

Hernes vastleggen..

HermanBadkuip07-03-2026 om 19:48

Terechte overwinning van FC Groningen zegt optimist Herman Badkuip.....Eindelijk lijkt Oskar Zawada verlost van zijn pijntjes en kan hij laten zien dat hij een échte goaltjesmaker is! Samen met Thom van Bergen moet hij de komende wedstrijden in de voorste linie blijven! Ons centrale duo Thijmen Blokzijl en Dies Janse zijn écht goud waard, zij verdedigden als leeuwen en gaven allebei een geweldige assist op onze spitsen Thom van Bergen en Oskar Zawada. Ook onze middenvelders Tygo Land en Travis Hernes bevielen mij wel, fijn ook dat Tika de Jonge weer minuten heeft gemaakt! 

Met nog acht wedstrijden voor de boeg blijft de strijd om de playoffplekken Europees voetbal ontzettend spannend, óók FCG blijft kanshebber om mee te doen.....De wedstrijd tegen Ajax heeft weer bewezen dat onze bank ook sterk genoeg is, in de rust bleven Vaessen, Willumsson en Mercera achter in de kleedkamer, maar zij werden prima vervangen door Jurjus, Zawada en Rente! Ook Wouter Prins viel goed in, scoorde bijna bij zijn eerste balcontact! 

Volgende week, vrijdagavond 13 maart uit tegen PEC Zwolle, heeft trainer Lukkien nog meer keuzes, want ook Younes Taha en Ryan Metu zijn er dan weer bij én Tika de Jonge zal vast nog meer minuten gaan maken. 

TirolBeuk08-03-2026 om 09:31

Respect Herman , goede optimist .Helemaal goed en in de tweede helft dik verdiende overwinning 

Boerentrien07-03-2026 om 19:57

Ik heb nog nooit zo graag ongelijk gekregen. Wat een wedstrijd, wat een resultaat en wat een geweldige sfeer in een ouderwets kolkende Euroborg. En inderdaad Janse en Blokzijl ijzersterk, maar ook een top teamprestatie. Mooi het omhoog houden van het shirt van Resink na het 1e doelpunt van Thom van Bergen. Onverwachte overwinningen zijn toch het allermooist.

no guts no glory07-03-2026 om 20:43

Net terug uit de Euroborg. Geweldig wat een sfeer. Iedereen helemaal gek op Noord. Helemaal niets in Amsterdam. Geweldige pot weer van Blokzijl. Jammer dat Zawada fysiek zo kwetsbaar is. Zag hem in de voorbereiding in Rolde tegen NEC ook erg sterk spelen. Als je 14 keer scoort bij een gedegradeerde club als RKC moet je wel wat kunnen natuurlijk. Ajax in de eerste helft diverse keren dreigend maar in de tweede helft kreeg Jurjes nauwelijks iets te doen. Wat een sfeer in het stadion . Zo mooi deze overwinning. Kwam Jenning de Bo ook nog tegen op de toiletten. Die werd ook geweldig toegezongen op Noord. 

HermanBadkuip07-03-2026 om 21:04

Kan mij voorstellen dat de sfeer geweldig was in het stadion. Eindelijk weer eens een winstpartij na zes nederlagen. Hoop dat wij in de laatste acht duels nog vaker gaan winnen! Zeker ook fijn voor de fanatieke fans op Noord, die weer een schitterende sfeeraktie hadden gemaakt! 

Heiky07-03-2026 om 21:51

Het mooie hieraan ook is dat je je nu wel, nagenoeg veilig gespeeld hebt. Er zullen heus nog wel wat puntjes bijgesprokkeld worden om het definitief te maken.

Oeleoptak07-03-2026 om 22:32

Volgens Zawada valt het met zijn schouder ws mee. Wat mij betreft gewoon zoveel mogelijk opstellen. Taha kan ook op een flank, Bergen op 10 of andere flank. Je hebt iemand nodig die doelpunten kan maken. Dat geeft een team ook vertrouwen waardoor anderen ook gemakkelijker scoren. Zo simpel kan het zijn. 

HermanBadkuip08-03-2026 om 08:44

Spitsen moet je niet steeds wisselen, ze krijgen vertrouwen als ze een paar wedstrijden achter elkaar blijven staan...Je hebt 't gezien aan Willumsson in de eerste wedstrijden met 5 goals, hélaas heeft hij na zijn langdurige blessure dié vorm niet meer te pakken gekregen. Maar ik heb hem nog niet afgeschreven hoor....Zou beide spitsen nog wel eens in een 4-4-2 systeem willen zien spelen met Thom van Bergen erachter. Denk dat zij met z'n drietjes voor veel beweging en gevaar én veel goals kunnen zorgen.....

Oskar Zawada kan scoren, dat heeft hij bij een matrige club als RKC wel bewezen, heeft bij FCG erg lang met allerlei pijntjes gesukkeld en kan nú pas echt volledig meedraaien! Als Lukkien hem in de spits laat staan, gaat hij vast en zeker aan de lopende band zijn goaltjes meepikken. 

Boerentrien08-03-2026 om 10:29

Ik heb gisteren eens extra gelet op Thom van Bergen. Het is me volledig duideljjk geworden, wat zijn meerwaarde is, ondanks dat hij  weinig scoort. Wat kan hij een bal aannemen, bij zich houden en wegdraaien van zijn tegenstander. Wat houdt hij een tegenstanders bezig. En zijn energie, inzet en werklust lijken onuitputtelijk. Verder nog dat vreugdedansje van hem na afloop. Hij was zó blij. Echt een speler met een diepgroen hart.  Daar moeten we zuinig op zijn! En verder wij waren een echt team en Ajax, ondanks technisch begaafdere spelers, was dat duidelijk niet. Dat ongrijpbare, chemie tussen spelers, een goede sfeer etc. is heel belangrijk. 

Heiky08-03-2026 om 13:44

Helemaal mee eens Boerentrien! Hij wordt hier regelmatig tot zijn enkels afgebrand omdat hij te weinig rendement zou hebben. Dat klopt deels ook wel maar hij is wel een plaag voor menig verdediger . Overigens, maar daar is het nog te vroeg voor om te concluderen en de euforie nog door de aderen stroomt, kon het wegvallen van Resink nog wel eens een 'blessing in disguise' kunnen zijn want het leek gisteren wel of iedereen wilde vechten voor hun aanvoerder. Maar daar kan ik naast zitten uiteraard.

grunn196708-03-2026 om 10:30

Gisteren eindelijk weer eens genoten van de FC, resultaat helpt natuurlijik. Er werd voor iedere meter gestreden.

Opstelling 2e helft niet meer wijzigen. Misschien de Jong voor Land. 

Gelukkig hoeven we niet meer naar beneden te kijken.

 

Twee punt.08-03-2026 om 13:52

Dat gezever over Land begint zolangzamerhand een eigen vervelende leven leiden.Als je een speler geen veretrouwen geeft dan wordt het ook nooit iets. Hoeveel speeltijd heet die jongen nu gehad? Niet te gauw oordelen, hij is uiteindelijjk gescout door PSV en dat zegt toch wel wat.

Heiky08-03-2026 om 19:41

Wel eerlijk blijven Twee punt: Land heeft tot gisteren nou niet bepaald een verpletterende indruk gemaakt. Hopelijk is met deze wedstrijd de ommekeer gekomen (was echt goed deze wedstrijd!) en kan hij zijn potentieel echt gaan laten zien.

HermanBadkuip08-03-2026 om 18:39

Vind 't ook jammer, dat vóóral de jongere spelers snel afgebrand worden als ze eventjes in een mindere periode zitten....wisselvalligheid is nu eenmaal inherent aan hun leeftijd. Laten wij als supporters in elk geval onze voetballers niet afvallen, we hebben alle spelers uit de selectie bitterhard nodig! Dat blijkt maar weer eens bij schorsingen of blessures.....geef hen vertrouwen door ze tijdens én na de duels positief te benaderen. Met nog acht finales te gaan, hebben de youngsters van Lukkien onze steun hard nodig!

En over de inzet van onze jongens hebben wij écht helemaal niets te klagen hoor, zag gisteren ook een speler (Rui Mendes), die héél weinig speelminuten maakt, tijdens zijn korte invalsbeurt veel vuile meters maken! Zelfde geldt eigenlijk ook voor Mats Seuntjens, komt weinig in het spel voor, maar blijft zich altijd goed inzetten en verzaakt nooit!

Marco08-03-2026 om 23:19

Na rust wilde Groningen aanvallen en dat is beloond. Mooi dat Zawada, die veel blessureleed heeft gekend, heeft kunnen laten zien dat hij een prima spits is voor dit Groningen.

Wat is Ajax diep gevallen. Heb nog op de tribune gezeten met de 3-4 onder Van Gaal, toen ze de beste club ter wereld waren, met mooi aanvallend combinatie voetbal. Daar is niks meer van over. 

Stadjer8109-03-2026 om 07:57

Een geweldige en vooral erg welkome zege. Maar wel wat kanttekeningen:

 

-na de 1-0 en 15 minuten onderweg weer hetzelfde FC Groningen, Ajax had ook met 1-3 de rust in kunnen gaan. Dat gebeurt wonderwel niet en Groningen herpakt zich na rust waarin het overigens alsnog verdiend wint.

-De rechterflank van de FC. Wat een zwakte. Als daar opgebouwd moet worden gaat het mis. 

-Willumsson. Wel klaar mee onderhand. Die is ZO traag, en die aanname... keer op keer zo beroerd dat Ajax zelfs een counter uit zijn balverlies wist te produceren. Verkopen.

-Zawada. Ik blijf het zeggen; in potentie de beste spits. Hij neemt de bal goed aan, hij vecht met verdedigers, hij maakt 2 echte spitsengoals waarvan de 1e erg moeilijk is want omsingeld en de 2e eigenlijk wonderschoon is (tegendraads gekopt). Zet die jongen er volgend seizoen vanaf het begin in, geef hem vertrouwen, en bouw het elftal om hem met aanvoer. Dan legt ie er 20 in. Let maar op. Zo'n type spits is het wel. De ED is namelijk fysiek niet de meest imposante competitie. Spelers als Weghorst in zijn jonge jaren, Bulykin, Dost etc scoorden makkelijk ook bij middenmoters. Zawada is zo'n soort spits, en is ook vrij doelgericht. Hij had ook wat pech en pijntjes, maar gezien zijn speeltijd toch een aardig rendement. Ik denk dat ie Van Bergen en Binnie dit seizoen nog wel voorbij gaat qua goals.

 

 

U moet eerst inloggen of registreren om een reactie te plaatsen!