6-1 winst tegen RKC Waalwijk!
Wat een wedstrijd, we waren al officieus veilig maar in de aanloop naar de aftrap sijpelden de berichten door dat Willem II gelijk had gespeeld tegen NEC waardoor wij officieel niet meer kunnen degraderen. Wat een weelde zo voor de wedstrijd.
Uiteraard was dat niet het enige mooie van de avond want zoals iedereen weet was het gisteren exact 10 jaar geleden dat wij onze tweede echte prijs (in 1980 werden wij kampioen in de eerste divisie) haalden in de geschiedenis van onze mooie club. En wat werd hier fantastisch bij stil gestaan zowel door de club als door ons (maar de jongens van NTG in het bijzonder) als supporters. Het beroemde maar zeker ook beruchte Rusnack bijvoorbeeld, maar ook dribbling als Tibbling of de magie van Mahi op de supporterspleinen. Alle ingrediënten waren aanwezig voor een fantastische avond in de Euroborg.
Ook waren vier spelers van de bekerfinale aanwezig voor een ereronde, helaas kon niet iedereen acte de presence geven door verplichtingen van hun club of wegens andere redenen. In ieder geval waren Michael de Leeuw, Mimoun Mahi, Johan Kappelhof en Michael Kieftenbeld aanwezig. Dit alles werd opgeluisterd met een fantastische sfeeractie gebaseerd op hét iconische moment waar onze aanvoerder Kieftenbeld voor het eerst de beker omhoog mocht tillen en kon tonen aan het uitzinnige Groningen publiek.
Dan de wedstrijd, we begonnen sterk met in de 2e minuut al een penalty die werd benut door Leandro Bacuna. Wederom een startsein voor de Noordtribune om de boel nog maar eens extra op te zwepen. in de eerste helft speelde FC Groningen prima maar het net werd nog neit gevonden. RKC heeft ook wel wat kansjes op doel gehad. Vlak voor het eindsignaal van de 1e helft wist Resink alsnog de 2-0 in het netje te leggen. Dat is lekker de rust in gaan hoor.
In de tweede helft ging FC Groningen door met aan de deur rammelen bij het RKC doel. Notabene Noam Emeran kwam voor het eerst in het veld sinds 27 september(!) en wist zijn rentree in de eerste minuut meteen op te luisteren met een geweldig doelpunt! 3-0, wat gebeurt hier allemaal?! Een kleine 5 minuten later dook Stije Resink wederom op voor het doel met werkelijk een fantastisch schot na een onderschepping en het stond zowaar 4-0! Uiteraard, de Noordtribune waar de sfeer al de hele wedstrijd uitstekend was ging er nog eens massaal achter staan en dat had effect, want een kleine 10 minuten later was onze held van vorig jaar op 3 mei bij Telstar uit trefzeker. Thom van Bergen met de 5-0!
In de 67e minuut deed RKC wat terug met de 5-1 gemaakt door Roemeratoe. Deze was echter voor de statistieken en de eer want in de 89e minuut maakte ook Mats Seuntjens nog een doelpunt en besloot daarmee de eindstand op 6-1. De grootste overwinning van ons tegen RKC ooit! Daarnaast komt deze uitslag op de 9e plek in de top 10 grootste uitslagen ooit (met dank aan FCGStats.
Ik denk dat we wel mogen stellen dat ook 3 mei 2025 in de annalen mag worden bijgeschreven ;).