Rasmus Lindgren denkt op termijn aan terugkeer naar Zweden
FC Groningen is bezig zich te plaatsen voor de Europa League. Het Zweedse Fotbollskanalen zag kans een interview af te nemen met Rasmus Lindgren. De middenvelder blikt vooruit en ziet het einde naderen van een buitenlands verblijf. Ik voetbal inmiddels 12 jaar buiten de landsgrenzen en denk dat dit mijn laatste contract in het buitenland is geweest zegt Lindgren.
Momenteel spelen we met Groningen play offs, de thuis wedstrijd tegen Vitesse wonnen wij met 1-0, morgen is de return. Mochten wij een ronde verder komen, dan spelen we tegen AZ (met Elm en Johansson) of tegen Heerenveen (met Nordtfeldt). Onze vorm is echt goed! Wij hebben de laatste 7 wedstrijden gewonnen en hebben een goede uitgangspositie tegen Vitesse.
Op de vraag hoe belangrijk Europees voetbal is voor Groningen zegt Lindgren het volgende. Het is niet een must voor de club, het is niet iets wat ieder jaar van ons verwacht wordt maar het zou natuurlijk een geweldige bonus zijn als dit gebeurd! Met FC Groningen ben ik al twee keer eerder in Europa geweest, dus het zou leuk zijn als dit een derde keer gebeurd.
Rasmus Lindgren verliet op 17 jarige leeftijd Zweden en kwam als jeugdspeler onder contract bij Ajax. Tussendoor kwam hij uit voor FC Groningen, wederom ging hij naar Ajax, daarna Redbull Salzburg en is nu bijna anderhalf jaar weer bij de FC. Zijn contract loopt door tot medio 2016. Daarna lijkt het de Zweed een leuke uitdaging om ook nog eens te gaan voetballen in de Zweedse Allsvenskann (Eredivisie). Dat heb ik nog niet gedaan, omdat ik op jonge leeftijd naar het buitenland ging. Het lijkt me leuk om mijn carriére bij een club in Zweden af te sluiten.
Dit seizoen verloopt voor Lindgren met pieken en dalen. Aan het begin van het seizoen was hij aanvoerder, al snel raakte hij (mede door blessures) zijn basisplaats kwijt. De laatste maanden is Lindgren terug in de basis en het team wint de één na de andere wedstrijd. Morgen wacht er een cruciale wedstrijd. Het was verrassend dat AZ ruim won van Heerenveen. Het zal sowieso moeilijk worden voor ons. Het seizoen kan nog een week langer duren, maar het kan morgen ook zo voorbij zijn.