Voorbeschouwing (KNVB Beker 1/8 finale) FC Groningen-NEC
Aanstaande donderdag 19 december om 18:45 trappen FC Groningen en NEC af in Euroborg. Dit duel zal bepalen welk team zich voegt bij de zeven overige winnaars van de 1/8 finales. De wedstrijd staat onder leiding van Reinold Wiedemeijer.
Programma 1/8 finales van de KNVB Beker:
NEC
De eerste wedstrijd van het seizoen 2013/2014 was ook tegen NEC. FC Groningen behaalde toen een fraaie overwinning (1-4 in Nijmegen) met Chery en Kostiç als uitblinkers. Na die wedstrijd heeft NEC een aantal (jeugd)internationals gehaald in de toen nog niet afgelopen transferperiode. De club uit Nijmegen is na 17 wedstrijden de hekkensluiter in de eredivisie. De ploeg uit Nijmegen speelt de laatste weken echter een stuk frivoler en heeft in de afgelopen drie wedstrijden tweemaal gewonnen, van AZ en Roda JC, ook niet de minsten. Met Jakob Jantscher en Alireza Jahanbakhsh als aanjagers zal NEC niet naar Euroborg afreizen om zich wederom te laten vernederen door onze FC.
FC Groningen
De Groningers ‘staan alweer een maand droog’. De laatste overwinning dateert van 9 november, toen gestreden werd tegen Heracles (0-3 overwinning). Het is veelzeggend dat FC Groningen uit de laatste 7 competitieduels slechts 7 punten verzamelde. Een bekerduel is een duel op zich, de stand in de competitie doet er niet toe. Het is één duel van 90 minuten dat beslist welk team doorgaat naar de kwartfinales van de KNVB Beker. Er liggen genoeg kansen om minimaal door te stoten naar de kwartfinales, dan wel de halve finales bij een gelukkige loting. Voorwaarde is wel dat er aanstaande donderdag eerst gewonnen wordt van NEC. Het speeljaar 2013 is bijna ten einde en de FC heeft alleen nog twee duels tegen de club uit Nijmegen om het jaar goed af te sluiten.
Er is nog geen opstelling bekend, maar naar onze mening zal deze niet tot weinig afwijken van die van afgelopen zondag tegen Feyenoord. Het zal betekenen dat we NEC op onderstaande wijze zullen bestrijden:
Kostiç – De Leeuw – Kirm
Chery – Kieftenbeld – Hiariej
Wijnaldum – Kappelhof – Botteghin – Magnasco
Bizot
Al met al is dit een wedstrijd die onze FC móet winnen. De stand op de ranglijst verplicht dit, de ambities om ver te komen in de KNVB Beker en -last but not least- de smaak van de overwinning. Een overwinning zal de spelers een flinke portie zelfvertrouwen geven, wat goed van pas kan komen voor de competitiewedstrijd tegen NEC van aanstaande zondag, het laatste duel voor de winterstop!
Come on FC!