Voorbeschouwing NEC - FC Groningen + update vrijdag 2 augustus
Na weken verstoken te zijn gebleven van de vaderlandse eredivisie staan we aan de vooravond van het nieuwe seizoen. Voor FC Groningen begint dit zaterdagavond uit tegen NEC, aanvang 19.45 uur. De scheidsrechter van dienst is dhr Braamhaar. In beide teams hebben in tussentijd de nodige mutaties plaatsgevonden. Daarom is het op dit moment van schrijven moeilijk in te schatten in hoeverre de onderlinge krachtsverhoudingen verschillen. Terugkijkend op het afgelopen seizoen leert ons dat de Trots van het Noorden zes punten aan de gasten uit Nijmegen liet. Wij gaan er vanuit dat onze jongens zich dit niet weer laten gebeuren en er alles aan gaan doen om een resultaat mee te nemen naar Grunn.
Mutaties
We namen afscheid van trainer Robert Maaskant, keeperstrainer Hesp, de spelers : Virgil van Dijk, Kees Kwakman, Leandro Bacuna, Oluwafemi Ajilore en Tim Sparv. Paco van Moorsel en Jonas Ivens zijn verhuurd. Voor hen kwamen terug Trainer Erwin van de Looi, keeperstrainer Sierd van der Berg, de spelers : Eric Botteghin, Giliano Wijnaldum, William Troost Ekong, Nick van der Velden, Tjaronn Chery en Krisztian Adorjan.
Oefening baart kunst
Tijdens de oefenwedstrijden (Mainz, Getafe) hebben velen kunnen zien dat er nog te weinig lijn zat in het groen witte spel. Ook de 1-1 van de afgelopen zondag tegen FC Emmen in Delfzijl was pijnlijk. Tijdens de tweede helft verzandde de groenwitte machine van coach van de Looi. Wij realiseren ons dat het veel te voorbarig is om hieruit conclusies te trekken en willen zeker geen paniekvoetbal zaaien. De TS heeft de selectie nog niet zo lang bij elkaar en moet een team smeden. De trainerstaf onderkent dat FC Groningen momenteel kwetsbaar is bij balverlies en dat de onderlinge afstemming tijdens de wedstrijden beter moet.
Zo waren we vandaag op de training en zagen een partijvorm tegen de hesjes (zie de vermoedelijke opstelling) tegen de niet hesjes. Met name het eerste bedrijf van de trainingspartij liep niet goed. De niet hesjes kwamen op voorsprong. Botteghin maakte hands binnen de eigen zestien meter, Adorjan benutte de strafschop. We zagen veel coaching langs de kant. Dick “naar voren” Lukkien hoorden we met de meeste stemverheffing. Ook Erwin van de Looi en Marcel Groninger stonden ver uit elkaar om de verrichtingen goed te kunnen zien en waren druk bezig met het coachen van de linies.
Na de onderbreking en de nodige technische en tactische aanwijzingen liep het in één keer als een trein. De hesjes kwamen snel op 1-1. Uit een corner van Nick van der Velden kopte Eric Botteghin de 1-1 tegen de touwen.
Even later bracht Kostic namens de hesjes Texeira in stelling die de 2-1 simpel kon binnen tikken. Het werd steeds warmer, rond 11.30 uur zat de training erop. Michael de Leeuw hebben wij niet gezien. Hij raakte gisteren geblesseerd. Onduidelijk is of hij op tijd fit is.
Update vrijdag 2 augustus – Michael de Leeuw doet niet mee tegen NEC. Hij heeft teveel last van een bovenbeenblessure die hij eergisteren tijdens de training opliep bericht RTV Noord.
De vermoedelijke opstelling
Kostic – Texeira - Kirm
Chery - Lindgren - Van der Velden
Wijnaldum – -Botteghin – Letschert -Kappelhof
Bizot
Een nieuwe ronde met nieuwe kansen. Echter - zowel op onze poll als met de supporters die ik sprak op de training zijn pessimistisch over onze kansen. De poll vertoont (op dit moment van schrijven) dat 12% gelooft in een groen witte winst, 18% denkt dat er gelijk wordt gespeeld en 70% voorziet een nederlaag. Aan FC Groningen de uitdaging om het tegendeel te laten zien!
Come on FC!