Voorbeschouwing jeugd: 17 en 18 april
Komend weekeinde een kwartet wedstrijden voor RVO Groningen. De belangrijkste is op vreemde bodem waar RVO FC Groningen A1 het op ’t Lood moet opnemen tegen AZ.
De Alkmaarders brachten PSV een dure nederlaag toe en wonnen nota bene in Eindhoven met 2-3. Door dat resultaat is Feyenoord nu alleen koploper in de Nike Eredivisie. De ploeg van trainer Paul Raveneau deed hele belangrijke zaken door in een rechtstreeks degradatiegevecht Willem II/RKC met 1-0 te kloppen. Daardoor is het gat met de Brabanders vijf punten. Daarnaast steeg de ploeg nog meer op de ranglijst aangezien ook NAC Breda en Roda JC niet konden winnen. Het duel tegen AZ is niettemin belangrijk en over de afloop valt weinig zinnigs te melden. Ons vlaggenschip kan pieken terwijl AZ tegen de ploegen onderin toch ook al de nodige punten heeft verspeeld.
Op Corpus beginnen we om half elf met een oefenduel van D1. Daarna mag RVO FC Groningen C1 aantreden tegen het altijd lastig te bespelen AFC. De Amsterdammers doen opnieuw prima mee in de Eerste Divisie A en staan gewoon in het linkerrijtje boven enkele BVO’s. Eerder dit seizoen werd het 2-2 en vorig seizoen op Corpus kwamen de mannen van trainer Holband pas in de slotminuut op gelijke hoogte. Onze C1 speelt tot nog toe een wisselvallige tweede seizoenshelft waarin al de nodige nederlagen werden geleden. Het was dus goed om te horen dat uitgerekend bij het sterke Heerenveen/Emmen knap met 1-3 werd gewonnen.
RVO FC Groningen C2 sluit de voetbaldag op Corpus den Hoorn af met een wedstrijd tegen Willem II/RKC. Na drie nederlagen in het begin van de onder-14 voorjaarscompetitie is de ploeg van trainer Erik Muntendam al vijf wedstrijden op rij ongeslagen. Dat is knap. De Brabantse ploeg staat voorlaatste maar weet dat de verschillen uitermate klein zijn. Vorig seizoen werd dit affiche in Tilburg gespeeld, toen met 1-1 als eindresultaat in een duel waarin onze ploeg nog een strafschop miste.
Tot slot is er nog een wedstrijd op zondag. Op sportpark De Toekomst treft RVO FC Groningen B1, dat zich zaterdag tegen Excelsior definitief veilig speelde, kampioen Ajax. De Amsterdammers waren dit seizoen oppermachtig en leden niet veel puntenverlies. Wel tegen de ploeg van trainer Peter Moltmaker dat in het najaar een puike prestatie leverde door Ajax, na een in de tweede helft snel opgelopen 1-3 achterstand, op 3-3 te houden. Overigens zijn de prestaties van onze B1 in Amsterdam de afgelopen jaren niet zo heel erg onverdienstelijk. Oke, driemaal werd kansloos verloren maar tot tweemaal toe werd ook een punt gepakt.
Programma zaterdag:
14.30 | A1 @ AZ
12.00 | C1 vs AFC
14.00 | C2 vs Willem II/RKC
10.30 | D1 vs SC Cambuur *
11.30 | D2 @ FC Zwolle *
Programma zondag:
11.00 | B1 @ Ajax
* oefenwedstrijd
ism FC Jeugd